Rezerwacja

1. Jeśli masz pewność, że fretka to zwierzę dla ciebie i myślisz o maluchu z mojej hodowli napisz do mnie uwzględniając w swojej wiadomości odpowiedzi na następujące pytania:

- Opowiedz mi o sobie (dzieciach, pracy, hobby, innych zwierzętach).
- Czy miałeś/łaś już wcześniej fretki, co się z nimi stało? A może masz jakieś obecnie, opowiedz mi o nich, wyślij zdjęcia (czy są kastrowane/implantowane). Jeśli nie byłeś/łaś nigdy posiadaczem fretki, powiedz dlaczego zdecydowałeś/łaś się na właśnie takie zwierzątko?
- Jak karmisz swoją fretkę? / Jak planujesz karmić swoją przyszłą fretkę?
- Czy jesteś alergikiem, lub ktoś w twoim najbliższym otoczeniu nim jest?
- Jakie są twoje warunki mieszkaniowe (wszyscy domownicy wyrażają zgode na fretkę)? Jeśli wynajmujesz mieszkanie, to czy najemca wyraża zgodę na fretkę?
- Czy masz w swojej okolicy weterynarza od zwierząt egzotycznych / znającego się na fretkach, który będzie w stanie zając się twoją fretką w razie choroby? Jesteś w stanie pojechać, gdzies dalej jesli zajdzie taka potrzeba?
- Jak będzie mieszkać twoja fretka? (klatka, zabezpieczone mieszkanie itd.)
- Czy planujesz kastrację, implant?
- Czy interesuje cię jakaś konkretna płeć, kolor, para lub linia?
- Czemu wybrałeś właśnie nas?

Pamiętaj, że ta ankieta to dla mnie szansa na poznanie cię nieco bliżej, dlatego proszę o szczere odpowiedzi.

2. Fretki u mnie w hodowli sprzedawane są tylko i wyłącznie osobom pełnoletnim. Oczywiście osoba niepełnoletnia może do mnie napisać, jednak decyzję o sprzedaży malucha podejmę dopiero po rozmowie z jej rodzicami lub opiekunami, ponieważ to oni podpisują umowę i biorą na siebie odpowiedzialność opieki nad zwierzątkiem. Jestem również przeciwna sprzedaży fretek do domów z małymi dziećmi, choć zupełnie tego nie wykluczam w przypadku osób świadomych i dobrze przygotowanych, które miały już styczność z fretkami i wiedzą na co stać te zwierzątka.

3. W DOWOLNYM MOMENCIE MOGĘ ODMÓWIĆ SPRZEDAŻY MALUSZKA, JEŚLI OSOBA WYDA MI SIĘ NIEODPOWIEDNIA LUB MAŁO WIARYGODNA (niestety mieliśmy już takie przypadki)!!

4. Rezerwując maluszka możesz w przybliżeniu powiedzieć na jakiej płci, umaszczeniu czy długości futerka ci zależy jednak pamiętaj, że nie mam wpływu na to ile i jakiej maści maluszków się urodzi. Pytania o kolor czy futerko są zbędne, określę wszystko przy zdjęciach indywidualnych jak przyjdzie na to pora!

5. Wybór malucha w pierwszej kolejności mają hodowcy, dopiero potem osoby, chcące maluszki na „kolanka” (umowa zobowiązująca do wszczepienia implantu / kastracji). Kolejność zgłoszeń nie decyduje o wyborze opiekuna. Nie sprzedaje maluchów do hodowli osobom bez doświadczenia oraz hodowlom pozbywającym się starszych fretek!

6. Tak jak pisałam w punkcie 1, pamiętaj, że każda fretka jest dla mnie ważna, dlatego gdy już trafi do ciebie chciałabym, abyś od czasu do czasu napisał mi jak się miewa i wysłał jakieś zdjęcie. Tak samo, jeśli będziesz miał jakieś problemy z maluchem możesz zawsze do mnie napisać, a postaram się pomóc.

7. Odbiór fretki z hodowli jest zawsze osobisty (w obrębie kraju). Ponadto pamiętaj, że po ukończeniu przez maluszki 2-3 tygodni będę prosiła o wpłatę zadatku (pełne potwierdzenie rezerwacji). Zadatek jest bezzwrotny, chyba że dojdzie do zerwania umowy z winy leżącej po mojej stronie – np. maluszek umrze lub zachoruje, a ty nie zdecydujesz się na innego zaproponowanego przeze mnie. Na zadatek czekam max. 2 tygodnie chyba, że ustalimy inaczej. Po upływie tego czasu rezerwacja przepada, a ja szukam maluszkowi nowego domku.

8. Nasze maluchy opuszczają hodowlę w wieku minimum 9 tygodni i są odrobaczone, zaszczepione pierwszą dawką nosówki oraz zachipowane. Z nowym opiekunem spisywana jest stosowna umowa.